Buty damskie

Czy obcasy mogą być wygodne?

W kobiecych stylizacjach często pojawiają się szpilki i buty na obcasie. Specjaliści twierdzą, że ten rodzaj obuwia bardzo korzystnie wpływa na wygląd całej sylwetki. Nogi wydają się dłuższe, ciało szczuplejsze… Wystarczy spojrzeć w lustro, by się o tym przekonać i nabrać większej pewności siebie. Z drugiej jednak strony, kobiety obawiają się niewygody. Czy poczucie atrakcyjności musi wiązać się z wyrzeczeniami i codziennym dyskomfortem, takim jak obolałe i zmęczone stopy?

Dobre buty nie sprawiają bólu

Przede wszystkim warto pamiętać, że wszystko zależy od rodzaju materiału i sposobu wykonania obuwia. W praktyce okazuje się, że sandały na obcasie od dobrego producenta mogą być nawet wygodniejsze od płaskich modeli. Zakupy opłaca się robić w sprawdzonych sklepach, które zwracają uwagę na jakość oferowanych artykułów i przeprowadzają wstępną selekcję. Trzeba także pamiętać o wybraniu odpowiedniego rozmiaru, co wpływa na komfort noszenia butów. Kolejną kwestią jest testowanie różnych fasonów, by sprawdzić, w jakich stopa czuje się najlepiej. Do wyboru są różne rodzaju obcasów, dzięki czemu każda kobieta może znaleźć coś dla siebie. Jeśli nie klasyczne szpilki, zawsze można postawić na słupki lub koturny. Te ostatnie są najbardziej stabilne i nie stwarzają dużych problemów z utrzymaniem równowagi.

Jak wybrać wysokość obcasa?

Niektórzy twierdzą, że im obcas wyższy, tym ładniejszy. Z pewnością jednak jest to błędne myślenie, ponieważ nikt nie wygląda dobrze w obuwiu, które jest podyktowane wyłącznie zewnętrzną modą. Są kobiety, które czują się swobodnie w bardzo wysokich butach, ale są też takie, które nie są w stanie zrobić w nich kilku kroków. Ćwiczenia potrafią wiele zmienić i płynnego chodu można się nauczyć, lecz preferencje i predyspozycje własnego ciała trudno zmienić. Nie warto się tym przejmować, ponieważ na współczesnym rynku znajduje się tyle stylowych produktów, że po prostu nie warto przysparzać sobie zmartwień. W kobiecej szafie jest miejsce na różne modele obuwia. Mogą znaleźć się tam adidasy, czółenka, sandały na koturnie, szpilki i wiele innych wariantów. Każdy z nich będzie dobierany zależnie od okazji i nastroju. Wysokie obcasy jak najbardziej mogą być wygodne i sprawdzają się w codziennym życiu. Trzeba jednak do zakupów podchodzić rozsądnie i przemyśleć własne oczekiwania. Żadna kobieta nie powinna wymagać od siebie perfekcyjnego wyglądu każdego dnia. To zupełnie normalne, że jednego dnia stawia się na eleganckie i wydłużające nogi szpilki, a innego fasony, w których można swobodnie pójść na wycieczkę lub zakupy. Jedno jest pewne. Im więcej butów w garderobie, tym większy wybór.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *